Yves

Yves

MINDENT A TETOVÁLÁSRÓL

1. rész

2019. március 20. - Yves

 

Napjainkban igen nagy divattá vált a tetoválás varratása. Amit azonban érdemes szem előtt tartani: a tetoválás bizony maradandó dolog.

Íme néhány dolog, amit érdemes a tetoválás elkészítése előtt tudni:

1. A lézéres eltávolítás nem megoldás
A lézeres eltávolítás jobban fáj mint maga a tetoválás elkészítése, és több pénzbe is kerül. Ezek ellenére, egyáltalán nem megoldás. A lézer nem távolítja el teljesen a mintát, csak fakítja és maszatolja, illetve hegeket hagy maga után a felületen. Nem egy szép látvány, így sokan egy új minta felvarratása mellett döntenek az adott felületen. Ez azonban egy pénzigényes procedura.
Semmiképp se tetováltass divatból! Olyan mintát/szöveget érdemes magadra varratni, ami számodra jelent valamit, vagy valamilyen módon kapcsolódik hozzád. Ha nagyon megtetszik egy minta, gondold végig, tetszik-e annyira, hogy 10-20-30 év múlva is büszkén viseld. Abban az esetben, ha mégis megbántad, hogy valamit magadra varrattál, a lézeres megoldás helyett inkább keress egy olyan mintát amivel le lehet fedni az előzőt. A legtöbb esetben egyáltalán nem látszik, hogy át lett ütve, nem látszik vagy nem kivehető az előző minta.

2. Nem mindegy ki készíti a tetoválást!
Mielőtt időpontot egyeztetnél az első tetoválóval akinek a nevébe, címébe belefutottál, kicsit kutakodj. Érdemes megnézni, hogy milyen munkája is van, milyen stílusban dolgozik. Vannak tetoválók akik egy kisebb mintát gyönyörűen el tudnak készíteni, de ha egy nagyobb, árnyékolós, aprólékos mintáról van szó, megáll a tudomány, és a tetoválás a begyógyulás után egy nagy fekete (vagy színes) pacaként fog díszelegni rajtad, vagy legrosszabb esetben elmosódik, maszatos lesz. Ha az interneten nem találsz képeket a munkáiról, vagy nevetségesen olcsón dolgozik, már gyanús a dolog. Inkább fizess többet és menj biztosra!

3. A festék allergiás reakciókat válthat ki!
Nem mindegy milyen festékkel dolgozik a tetováló. Bár nem túl gyakori eset, de van akinek igen csúnyán reagál a bőre a festékre: felduzzad, kipattog, stb. Az én tetoválóm szerint a színes festékkel készült tetoválások esetében gyakoribb ez a reakció. Mindenképp érdeklődj milyen festéket használ a művész: fekete esetén a szén alapú festék a legmegbízhatóbb.

Mennyire fáj a tetoválás?

tattoo.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kezelés:

Mindenki másra esküszik, minden tetováló mást mond, én most a saját kezelési módszerem osztom meg.

1. Fóliázás, kenegetés
Mikor kész van a tetoválás, a művész bekeni és fóliát tesz rá. Fóliázni az első 3-4 napon kell, 3-4 óránként cseréld a fóliát (véletlenül se kerüljön vissza a használt fólia) és tisztítsd a tetoválást. Langyos vízzel megmosod, majd vékonyan bekened Bepanthennel! (A krém és a kenőcs egyaránt jó rá. A krém könnyebben kenhető, ezért többen azt ajánják, de a kenőcs sem tesz semmilyen kárt és ugyanúgy begyógyítja). Második-harmadik napon napközben 2-3 órára le-leveheted a fóliát, hogy ne páljon be és szelőzzön a tetkó, de éjszakára semmiképp se felejts el fóliázni! A fóliázás során a felesleges festék távozik, ne ijedj meg ha egy fekete pacával kelsz fel a fólia alatt. 4 nap után már teljesen el kell hagyni a fóliát, a bepanthennel azonban az első 10 napban kezelni kell! Ezt követően valamilyen zsíros testápolóval kell vékonyan kenegetni naponta 2-3 alkalommal.

2. Ne áztasd a friss tetoválást!
Zuhanyozni természetesen szabad, de fürdővízben semmiképp se áztasd legalább 2 hétig, mert teljesen kiáztatja a festéket és mehetsz újraüttetni, ami már kellemetlenebb érzés. Emellett figyelj oda arra is, hogy lehetőleg semmilyen szappan vagy sampon ne kerüljön a tetoválásra.

3. Ne vakard, ne szedegesd le a lógó darabokat!
10-14. napon megkezdődik a tetoválás területén a bőr hámlása, mely gyakran viszketéssel jár. Ilyenkor semmiképp se kezd el vakarni, esetleg az ujjaddal finoman tapogasd meg hogy enyhítse a viszketést, vagy kend be testápolóval.

A bejegyzés trackback címe:

https://yves.blog.hu/api/trackback/id/tr6014702922

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása